Prohlédněte si, jak to u nás funguje

V prohlídce uvidíte celý proces používání Solarosu, od první registrace až po zobrazení statistik.

Registrace

Registraci do systému Solaros za Vás uděláme my a je zdarma. Kontaktujte nás pomocí formuláře vpravo nebo emailem info@solaros.cz. Pokud nám poskytnete Vaše telefonní číslo, ozveme se do 48 hodin a vše Vám vysvětlíme. Registrace se nebojte, máte 3 měsíce Solaros na zkoušku zcela zdarma.

Propojení s OTE

Solaros pracuje pouze pokud je propojen se systémem CS OTE. Propojení za Vás prvedeme my, ale od Vás budeme potřebovat, abyste nastavili firmu good idea, s.r.o., která provozuje aplikaci Solaros, jako Vašeho zprostředkovatele v CS OTE. Celým procesem Vás provedeme, není to složité.

Pokud ještě nejste registrováni v systému CS OTE, nebo máte problémy s digitálním podpisem, pokračujte sem.

Vyplnění měsíčních hodnot

Každý měsíc odečtete hodnotu elektroměru Vaší fotovoltaické elektrárny a zapíšete jí do Solarosu. Solaros za Vás sám odečte hodnoty spotřeby a dodávky elektřiny ze sloupku, zkompletuje výkazy, vygeneruje je a odešle do CS OTE. O nic jiného už se nebudete muset starat.

Pro ty uživatele, kteří mají elektárny v režimu "přímý prodej" mám dobrou zprávu. Nemusíte nic odečítat, vše se děje každý měsíc automaticky.

Zobrazení statistik

Se Solarosem budete místo složité administrativy pohodlně sedět v křesle a sledovat v průběhu roku přehledné statistiky o výroby Vaší elektárny a příjmech z toho plynoucích. A to za to stojí, ne?

Placená podpora registrace v CS OTE a digitální podpis

Před samotnou registrací v aplikaci Solaros je potřeba být registrovaným účastníkem portálu CS OTE. To v praxi znamená zřídit si elektronický podpis a zaregistrovat se v systému CS OTE.

Tyto činnosti můžete provést svépomocí, není to ale jednoduchá operace. Nabízíme proto placenou službu podpory.

Při tomto kroku je nutná Vaše přítomnost, cena za podporu vyřízení digitálního podpisu a registraci v OTE najdete v sekci Ceny.

Další postup je shodný s postupem pro registrované účastníky trhu.

Solaros Connect | Máte elektrárnu zapojenou v režimu "zelený bonus"? Vyzkoušejte Solaros Connect.

Kontaktujte nás, ozveme se zpět

Chcete vytvořit registraci, nevíte si s něčím rady nebo máte nějaký dotaz k Solarosu? Napište nám a rádi vám odpovíme.